Termék kosárba került

Száraz kutyatáp akár 30% kedvezménnyel | Petnet.hu

Termék szűrés
-20%
Happy Dog Flocken Vollkost 10kg

Happy Dog Flocken Vollkost 10kg

teljes értékű pelyhesített eledel
(1)
Kiszerelés: 10kg / Zsák
Gyártó: Happy Dog
Egységár: 1 567 Ft / kg
Rendelhető
15 666 Ft 19 583 Ft
-10%
Acana Adult Small Breed 2kg

Acana Adult Small Breed 2kg

kutyatáp kistestű felnőtt kutyáknak
(1)
Kiszerelés: 2kg / Zacskó
Gyártó: Acana
Egységár: 3 850 Ft / kg
Raktáron
7 700 Ft 8 556 Ft
-10%
Acana Light & Fit 2kg

Acana Light & Fit 2kg

kutyatáp hízásra hajlamos kutyáknak
Kiszerelés: 2kg / Zacskó
Gyártó: Acana
Egységár: 3 850 Ft / kg
Rendelhető
7 700 Ft 8 556 Ft
-25%
Royal Canin Labrador Retriever Puppy 12kg

Royal Canin Labrador Retriever Puppy 12kg

fajtatáp Labrador Retriever kutyáknak
Kiszerelés: 12kg / Zsák
Gyártó: Royal Canin
Egységár: 2 499 Ft / kg
Raktáron
Ingyenes házhozszállítás
29 990 Ft 39 987 Ft
-25%
Royal Canin Boxer Puppy 12kg

Royal Canin Boxer Puppy 12kg

fajtatáp Boxer kutyáknak
Kiszerelés: 12kg / Zsák
Gyártó: Royal Canin
Egységár: 2 499 Ft / kg
Raktáron
Ingyenes házhozszállítás
29 990 Ft 39 987 Ft
-25%
Royal Canin Golden Retriever Puppy 12kg

Royal Canin Golden Retriever Puppy 12kg

fajtatáp Golden Retriever kutyáknak
Kiszerelés: 12kg / Zsák
Gyártó: Royal Canin
Egységár: 2 499 Ft / kg
Raktáron
Ingyenes házhozszállítás
29 990 Ft 39 987 Ft
-20%
Happy Dog Supreme Sensible Ireland Nyúlhússal 1kg

Happy Dog Supreme Sensible Ireland Nyúlhússal 1kg

kutyatáp érzékeny kutyáknak
Kiszerelés: 1kg / Zacskó
Gyártó: Happy Dog
Egységár: 2 530 Ft / kg
Raktáron
2 530 Ft 3 163 Ft
-25%
Monge Gemon Dog All Breeds Adult Pork and Rice 15kg

Monge Gemon Dog All Breeds Adult Pork and Rice 15kg

száraztáp felnőtt kutyáknak
Kiszerelés: 15kg / Zsák
Gyártó: Monge
Egységár: 1 019 Ft / kg
Rendelhető
15 290 Ft 20 387 Ft
-20%
Happy Dog Flocken Mixer 1,5kg

Happy Dog Flocken Mixer 1,5kg

teljes értékű pelyhesített eledel
Kiszerelés: 1.5kg / Zacskó
Gyártó: Happy Dog
Egységár: 1 836 Ft / kg
Rendelhető
2 754 Ft 3 443 Ft
-10%
Acana Ranchlands Dog Vöröshúsos 2kg

Acana Ranchlands Dog Vöröshúsos 2kg

gabonamentes táp kutyáknak
Kiszerelés: 2kg / Zacskó
Gyártó: Acana
Egységár: 5 000 Ft / kg
Rendelhető
10 000 Ft 11 111 Ft
-25%
FitActive Wheatfree Adult Hypoallergenic LAMB Bárány 4kg

FitActive Wheatfree Adult Hypoallergenic LAMB Bárány 4kg

kutyatáp érzékeny kutyáknak
Kiszerelés: 4kg / Zacskó
Gyártó: FitActive
Egységár: 1 498 Ft / kg
Raktáron
5 990 Ft 7 987 Ft
Eminent High Premium Adult Mini 3kg

Eminent High Premium Adult Mini 3kg

kutyatáp kistestű felnőtt kutyáknak
Kiszerelés: 3kg / Zsák
Gyártó: Eminent
Egységár: 1 097 Ft / kg
Raktáron
3 290 Ft
Eminent High Premium Light/Weight Control 3kg

Eminent High Premium Light/Weight Control 3kg

kutyatáp hízásra hajlamos kutyáknak
(1)
Kiszerelés: 3kg / Zsák
Gyártó: Eminent
Egységár: 1 097 Ft / kg
Raktáron
3 290 Ft
-25%
Monge Speciality Line Adult Monoprotein Duck, Rice & Potatoes 2,5kg

Monge Speciality Line Adult Monoprotein Duck, Rice & Potatoes 2,5kg

szuperprémium száraztáp felnőtt kutyáknak
Kiszerelés: 2.5kg / Zacskó
Gyártó: Monge
Egységár: 2 377 Ft / kg
Rendelhető
5 943 Ft 7 924 Ft
-10%
Platinum Adult Chicken Mini 900g

Platinum Adult Chicken Mini 900g

prémium eledel kistestű kutyáknak
Kiszerelés: 900g / Zsák
Gyártó: Platinum
Egységár: 4 100 Ft / kg
Rendelhető
3 690 Ft 4 100 Ft
-25%
Monge BWild Low Grain Adult All Breed Deer Szarvas 2,5kg

Monge BWild Low Grain Adult All Breed Deer Szarvas 2,5kg

prémium szárazeledel felnőtt kutyáknak
Kiszerelés: 2.5kg / Zacskó
Gyártó: Monge
Egységár: 2 914 Ft / kg
Rendelhető
7 285 Ft 9 713 Ft
-25%
VitaMed C-11 Complex integrált porcvédő 60db

VitaMed C-11 Complex integrált porcvédő 60db

ortopédiai műtétek utáni felépülésre
(59)
Kiszerelés: 60 db / Doboz
Gyártó: VitaMed
Egységár: 158 Ft / db
Raktáron
9 490 Ft 12 653 Ft
-25%
Monge BWild Low Grain Adult All Breed Deer Szarvas 12kg

Monge BWild Low Grain Adult All Breed Deer Szarvas 12kg

prémium szárazeledel felnőtt kutyáknak
Kiszerelés: 12kg / Zsák
Gyártó: Monge
Egységár: 2 380 Ft / kg
Rendelhető
Ingyenes házhozszállítás
28 560 Ft 38 080 Ft
-25%
Royal Canin Mini Exigent 3kg

Royal Canin Mini Exigent 3kg

kutyatáp kistestű válogatós kutyáknak
(1)
Kiszerelés: 3kg / Zacskó
Gyártó: Royal Canin
Egységár: 3 197 Ft / kg
Raktáron
9 590 Ft 12 787 Ft
-10%
Acana Sport & Agility 11,4kg

Acana Sport & Agility 11,4kg

kutyatáp mozgékony kutyáknak
Kiszerelés: 11.4kg / Zsák
Gyártó: Acana
Egységár: 2 474 Ft / kg
Rendelhető
Ingyenes házhozszállítás
28 200 Ft 31 333 Ft
-25%
FitActive CROQ Premium Beef & Rice 3kg

FitActive CROQ Premium Beef & Rice 3kg

kutyatáp felnőtt kutyáknak
Kiszerelés: 3kg / Zacskó
Gyártó: FitActive
Egységár: 1 197 Ft / kg
Raktáron
3 590 Ft 4 787 Ft
N&D Ancestral Grain Puppy Bárány Áfonya Medium/Maxi 12kg

N&D Ancestral Grain Puppy Bárány Áfonya Medium/Maxi 12kg

búzagluténmentes kutyatáp
(2)
Kiszerelés: 12kg / Zsák
Gyártó: N&D
Egységár: 2 333 Ft / kg
Raktáron
Ingyenes házhozszállítás
27 990 Ft
-25%
Royal Canin Mini Schnauzer Adult 3kg

Royal Canin Mini Schnauzer Adult 3kg

fajtatáp Törpe Snaucer kutyáknak
(1)
Kiszerelés: 3kg / Zsák
Gyártó: Royal Canin
Egységár: 3 147 Ft / kg
Raktáron
9 440 Ft 12 587 Ft
-20%
Primum Adult SOFT Lamb Potato Bárány Burgonyával 5kg

Primum Adult SOFT Lamb Potato Bárány Burgonyával 5kg

semi-moist félnedves kutyatáp
Kiszerelés: 5kg / Zsák
Gyártó: Primum
Egységár: 2 858 Ft / kg
Rendelhető
14 290 Ft 17 863 Ft
-10%
Exclusion Hydrolyzed Hypoallergenic Fish & Corn Starch Medium/Large Breed 2kg

Exclusion Hydrolyzed Hypoallergenic Fish & Corn Starch Medium/Large Breed 2kg

hipoallergén száraztáp felnőtt kutyáknak
Kiszerelés: 2kg / Zacskó
Gyártó: Exclusion
Egységár: 7 145 Ft / kg
Rendelhető
14 290 Ft 15 878 Ft

SZÁRAZ KUTYATÁP

Mit egyen a kutya?

Valljuk be őszintén, a kutyák már eleve hátránnyal indulnak, ugyanis azt kell megenniük, amiről mi, gazdák eldöntjük, hogy jó nekik. Persze van egy kis „beleszólásuk”, hiszen ha nem ízlik nekik a kiválasztott száraz kutyatáp, akkor egyszerűen otthagyják, mi pedig mehetünk másikat keresni. Szóval nekik nem nagyon van választási lehetőségük, nincs alternatíva, hogy ma éppen marhahúsos, holnap halas menü legyen, lehetőleg adott márkából választva.

Ami viszont nagyon jó dolog, hogy egyre több gazda választ tudatosan a száraz kutyaeledel vagy akár konzerv kínálatból kedvencének. Egyre többen olvassák el az összetételt, veszik figyelembe kutyájuk egyéni adottságait, természetesen az ízlése, „szája íze” mellett.  Régen, nagyanyáink korában nem sok alternatíva volt, a kutya azt ette, ami a konyhában maradt, esetleg főztek neki egy kis kását hússal. A többi szükséges tápanyagot az eb összevadászta magának. Egyébként a száraz kutyaeledel már viszonylag régóta ismert, a kutyakonzerv azonban alig két évtizedes múltra tekint vissza.

Szegény kutya!

Persze van jó pár gazdi a mai napig, aki úgy véli, szegény kutyának nem elég a száraz kutyatáp, kell neki még egy kis konyhai maradék, legalább az se a kukába megy. Úgy gondolják, kár komoly összegeket áldozni a prémium eledelekre, jó lesz valamelyik multi saját márkás terméke is, az legalább olcsó. És persze finomra ízesített mindenféle adalékanyaggal. Naná, hogy szereti az eb. Meg őt az állatorvos, hiszen előbb vagy utóbb a gazdi oda hordja a fizetését a kialakuló betegségek, hiányállapotok miatt. Mégis, jó lehet a gyenge minőségű száraz kutyaeledel, hiszen úgyis kap mellé ezt-azt az eb.

Pedig nagyon fontos, hogy a száraz kutyatáp ne csak finom legyen, ízletes a kutya számára, de tartalmazzon minden olyan ásványi anyagot, vitamint, nyomelemet, ami szükséges a kutya szervezete számára az egészséges élethez. Az sem mellékes, hogy a kutya mennyit hasznosít a száraztápból, azaz a bevitt mennyiség, és a kiürülő végtermék aránya milyen.  Nem véletlenül készítenek a gyártók kifejezetten kölyök, junior, felnőtt, senior tápokat az eltérő korosztályoknak, de más ajánlott az aktívan mozgó ebek számára. Ugyanilyen megfontolás alapján készülnek a fajtatápok is, hiszen minden korosztály, minden fajta más táplálást igényel. Mindezen túlmenően pedig vannak a kutya egyedei igényei is, hiszen náluk is előfordulhat étel-intolerancia, allergia, vagy olyan krónikus betegség, ami másfajta táplálást igényel. És akkor még nem is vettük figyelembe a kutya szája ízét. Ugye? Temérdek megfontolni való, átvizsgálandó címkék, kóstoltatott száraz kutyatáp minták – ez kell a jó döntéshez.

Felelős döntés egy életre

Kutyát az ember egy életre választ. Azzal kell számolnia, hogy jó esetben 12-15 évig hűséges társa lesz az eb. Már maga a választás is felelős döntést igényel, de legalább ugyanilyen felelősen kell dönteni a járulékos kérdésekben is, legyen az az állatorvos kérdése, a féreghajtás, bolhairtás költségeinek vállalása, és a száraz kutyatáp vagy más kutyatáp kiválasztása, esetleg annak váltása, cseréje. Mindezekre időt, pénzt és fáradságot kell szánni, másként nem megy.

A száraz kutyaeledel egyébként sokaknál és sok mindenben előnyt élvez a konzervvel szemben, annak ellenére, hogy konzerv eledelből is létezik szuper prémium kategória. Ennek egyik oka, hogy a száraz kutyatáp tárolása könnyebb és higiénikusabb, szavatossági ideje – felbontás után – hosszabb. Emellett a száraz kutyaeledel egészséges az eb fogai számára, a széklet szilárdabb (tehát könnyebb összeszedni), valamint hosszú távon olcsóbb, hiszen a csomagolás költségei jóval olcsóbbak, mint a konzerv eledelek esetében.  Sokan azt ajánlják, hogy ha a kutya hajlamos a hízásra, inkább száraz kutyatáp legyen az étrendje, bár tény, hogy az elhízás oka sokkal inkább a túletetés (akármelyik formulával) és a mozgás hiánya.  Ugyanakkor az is tény, hogy a kölyökkutyák és az idős ebek számára a konzerv eledel könnyebben rágható, de ha ragaszkodik a gazdi ahhoz, hogy száraz kutyeledel kerüljön a kutyatálba, akkor az levessel, vízzel, vagy kölyökkutyák esetében tejpótló tápszerrel lehet puhítani a tápszemeket.

Nem szabad tehát sajnálni a kutyától a prémium minőségű szárazeledelt.  Tény, hogy drágábbak, de jobbak is. Összetételük ideális a kutya általános egészsége, emésztése, fejlődése szempontjából. A prémium minőségű száraz kutyatáp minden esetben a legkiegyensúlyozottabb táplálást biztosítja kedvencének, ami mellé egészséges, jó kondícióban levő állat esetében nem kell semmiféle vitaminpótlás.

 

Menü
Termék kategóriák
Információk
Egyéb